Proces kompleksowego projektowania wnętrz – igloo studio z Warszawy


Etap 1
Poznanie.

Przystępując do współpracy, chcemy zapewnić Państwu jak najwyższą jakość świadczonych usług. Pierwsze spotkanie to rozmowa z projektantem wnętrz z Warszawy, która na celu ma dokładne omówienie Państwa potrzeb i oczekiwań. Ustalamy również harmonogram prac oraz budżet, jaki planują Państwo przeznaczyć na realizację projektu.

Etap 2
Inwentaryzacja.

Po zapoznaniu się z Państwa potrzebami i wymaganiami, przechodzimy do szczegółowego wymiarowania inwestycji w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach lub Gdańsku. Jeśli jest to możliwe (budynek stoi i są wewnątrz wykonane wylewki), rozpoczynamy wizję lokalną, jak również pobranie szczegółowych pomiarów. Tworzymy również dokumentację fotograficzną. Jeśli inwentaryzacja nie jest możliwa, projekt wykonujemy z rzutów architektonicznych lub deweloperskich. Etap ten pozwala przygotować dla Państwa propozycję układu funkcjonalnego niezbędnego dla profesjonalnej aranżacji wnętrza.

Etap 3
Aranżacja przestrzeni projektowanej.

Przygotowujemy dla Państwa aranżację przestrzeni prezentowanej na rzutach 2D. Omawiamy przedstawione koncepcje i wspólnie wybieramy najlepszy wariant projektu łazienki lub kuchni.

Etap 4
Wizualizacje 3D.

Ten etap to praca zespołu nad tworzeniem propozycji wnętrz w postaci fotorealistycznych wizualizacji mieszkań Klientów z Krakowa, Wrocławia, Warszawy czy Gdańska.

Etap 5
Dokumentacja techniczna.

Po zaakceptowaniu przez Państwa koncepcji, przystępujemy do dokumentacji technicznej. Przygotowujemy spis produktów i materiałów przedstawionych na wizualizacjach wnętrz (to m.in. armatura, ceramika, płytki, lampy, materiały wykończeniowe podłóg, rodzaje wykończenia ścian, sprzęty AGD, wkłady kominkowe itp.).

Rysunki przedstawiają rozrysy:

  • ścian, sufitów i podłóg,

  • elementów wykończeniowych, okładzin ściennych, zabudowy GK, zabudowy kominka,

  • hydrauliki,

  • elektryki,

  • montażu wyposażenia łazienek,

  • stolarki meblowej wraz z rozrysem zabudowy kuchennej, zabudowy szaf, mebli projektowanych.

Etap 6
Realizacja.

Ostatni etap pracy nad kompleksową aranżacją wnętrz to nadzór nad realizacją projektu salonu, kuchni, łazienki i pozostałych pomieszczeń. Otrzymują Państwo od nas kosztorys realizacji złożony z wycen elementów wyposażenia oraz wycen prac ekip. Ustalamy z wykonawcami harmonogram przebiegu prac na budowie oraz koordynujemy proces składania zamówień. W trakcie prac wykończeniowych jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcami i dostawcami wyposażenia. Zapraszamy Klientów z Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Warszawy oraz innych miejscowości.